Żywa Biblioteka 2013 w ramach większej akcji – Weekend Bez Uprzedzeń

// Aktualności

Ośrodek Międzynarodowego Prawa Humanitarnego i Praw Człowieka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Fundacja na Rzecz Różnorodności Polistrefa , Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć serdecznie zapraszają na „Weekend bez Uprzedzeń” (Kraków, 11-14 kwietnia).

Naszym celem jest zwrócenie uwagi Odbiorów na zróżnicowanie społeczeństwa, pokazanie, że „inny” może znaczyć „ciekawy”, dostrzeżenie negatywnych konsekwencji zakorzenionych w nas stereotypów i wspólne zastanowienie się, w jaki sposób można im przeciwdziałać. Wszystko to w „weekendowej”, a więc lekkiej formie.

W programie wydarzenia:
• konkurs fotograficzny „Różnorodność”
• Żywa Biblioteka, która odbędzie się w tym roku 13 kwietnia w godz. 12:00-18:00 – w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (Ul.Rajska 1)- która jak co roku jest współorganizatorem wydarzenia. Sama akcja to przestrzeń, gdzie wiele ciekawych „Książek” chętnie opowie Wam swoją historię,
• warsztaty z prawa antydyskryminacyjnego,
• spektakl teatralny połączony z dyskusją
• gra terenowa mająca na celu wyeksponowanie pozytywnych aspektów różnorodności.


Zapraszamy do odwiedzenia Żywej Biblioteki (online) 21 marca 2021 r. w godzinach 12 - 18.
Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Polistrefa i JCC Krakow.

masz pytania?

Żywa Biblioteka to możliwość spotkania i porozmawiania z osobami postrzeganymi stereotypowo i mogącymi doświadczać dyskryminacji.

Warto zatrzymać się na chwilę i zobaczyć, że inny nie oznacza gorszy, a każdy kontakt z drugim człowiekiem nas wzbogaca.
Odwiedź naszą Żywą Bibliotekę i zaczytaj się w człowieku!

Żywa bilbioteka Kraków