Zapraszamy na projekcję trzeciego filmu

Zapraszamy na projekcję trzeciego filmu podczas Żywej Biblioteki:
„Maska twardziela. Przemoc, Media i Kryzys Męskości”

Reżyser: Sut Jhally

Jest to film ważny, bo: „niewiele – albo wcale – jest rzeczy o męskości i dla mężczyzn. Pokazuje […] jak wszechobecne są media w naszym życiu; pokazuje presje przynależności do danej płci, mechanizm agresji jest analizowany wielowątkowo; pomaga młodym mężczyznom zrozumieć zmiany społeczne i role płciowe; pozwala im dostrzec dodatkowe aspekty gender, lepiej zrozumieć, jak to działa, inaczej postrzegają też rolę mediów w kreowaniu i podtrzymywaniu stereotypów płci kulturowej. Stawia ich również przed pytaniem o wyobrażenia własnej roli płciowej (gender).”

23 listopada 2019 r. w godzinach 10 – 16
w Krakowskim Instytucie Psychoterapii