Weekend bez uprzedzeń: gra miejska

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi przeżyć – a zrozumiem”
Konfucjusz

Czy zastanawialiście się kiedyś, na jakie trudności w codziennym życiu natrafiają osoby z niepełnosprawnościami? Z jakim odbiorem społecznym spotykają się osoby należące do mniejszości seksualnych? Albo jak to jest być cudzoziemcem próbującym zalegalizować swój pobyt w Polsce?

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej organizowanej w ramach „Weekendu bez uprzedzeń” 14 kwietnia w Krakowie! Jest to niezwykła okazja, by na chwilę wcielić się w rolę osoby należącej do grupy mniejszościowej, a przez to lepiej zrozumieć jej sytuację. W trakcie gry będzie też sposobność, do refleksji i dyskusji na temat skąd się biorą stereotypy oraz jak możemy im przeciwdziałać?

Serdecznie zapraszamy do udziału! Zgłoszenia przyjmujemy do 9 kwietnia na adres mailowy bezuprzedzen@polistrefa.pl.

Mogą zgłaszać się zarówno pojedyncze osoby, jak i pary czy grupy.

Gra rozpocznie się ok. godziny 13 przed budynkiem Instytutu Socjologii UJ (ul. Grodzka 52) i potrwa ok. 3 godzin.

UWAGA!

Gra będzie się toczyć zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w budynku Instytutu Socjologii UJ. Udział w niej będzie wymagał od uczestników wcielania się w role.