U nas książkami są ludzie, a treścią – ich codzienne życie.

„Każdy z nas ma swoją historię życia, wewnętrzne opowiadanie – którego ciągłość, sens jest naszym życiem. Można powiedzieć, że każdy z nas konstruuje swoje opowiadanie, a to opowiadanie jest naszą tożsamością. Jeśli chcemy poznać jakiegoś człowieka, pytamy o jego historię – jego prawdziwą historię, najintymniejszą historię – ponieważ każdy z nas jest historią. Każdy z nas jest opowiadaniem, które wciąż nieświadomie piszemy – piszemy naszym postrzeganiem, uczuciami, myślami, działaniem; i, co nie jest bynajmniej błahe, naszymi rozmowami, przekazywaniem innym tego opowiadania”
(Oliver Sacks, Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem, 1996)

Zapraszamy do odwiedzenia Żywej Biblioteki (online) 28 listopada 2020 r. w godzinach 12 - 18.
Wydarzenie organizowane jest w ramach 18. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS w Krakowie.