NOWE KSIĄŻKI

// Aktualności

AKTYWISTKA PROZWIERZĘCA

Działam dla zwierząt – nie tylko dla tych towarzyszących – kotów, psów, ale dla wszystkich: ptaków, zwierząt dzikich, świń, krów itp. Jestem weganką, nie ma dla mnie zwierząt lepszych i gorszych. Wszystkie są dla mnie ważne. Na opresji zwierząt jest ufundowana nasza cywilizacja – jemy je, przerabiamy na ubrania, testujemy na nich leki, detergenty, broń, krzywdzimy, zabijamy dla rozrywki. Uważam, że zwierzętom należy się szacunek i podstawowe prawa , podobne do tych, które przysługują ludziom – do życia, integralności, nietykalności, szczęścia. Wcześniej działałam w ruchu feministycznym, pracowałam z niepełnosprawnymi. Od zawsze byłam aktywistką społeczną, w pewnym momencie zrozumiałam że zwierzęta, podobnie jak pewne grupy ludzi, są opresjonowane w naszej kulturze. Często o osobach zajmujących się zwierzętami myśli się, że są mizantropami, nie mają nic lepszego do roboty, nie mają żadnych zainteresowań, zajmują się bzdurami itp. To stereotypy. Staram się patrzeć globalnie na problem wykorzystania zwierząt, bo jest on nierozdzielnie związany z innymi formami opresji w naszym kręgu kulturowym


Zapraszamy do odwiedzenia Żywej Biblioteki (online) 21 marca 2021 r. w godzinach 12 - 18.
Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Polistrefa i JCC Krakow.

masz pytania?

Żywa Biblioteka to możliwość spotkania i porozmawiania z osobami postrzeganymi stereotypowo i mogącymi doświadczać dyskryminacji.

Warto zatrzymać się na chwilę i zobaczyć, że inny nie oznacza gorszy, a każdy kontakt z drugim człowiekiem nas wzbogaca.
Odwiedź naszą Żywą Bibliotekę i zaczytaj się w człowieku!

Żywa bilbioteka Kraków