Nasza pierwsza Książka!

// Aktualności

Mamy dla Was pierwszą Książkę!
Katalog 2014 oficjalne otwarty!

Kamczadałka – urodzona w Pietropawłowsku Kamczackim. Kamczadałka w trzecim pokoleniu (po mamie i babci). Świadek rozpadu Związku Radzieckiego. Dzieciństwo spędziła w bloku bez wody, prądu, gazu i ogrzewania, jako nastolatka mieszkała i pracowała w obozie Koriaków- hodowców reniferów. Znawca rękodzieła narodów północnych. Po wypadku samochodowym przesiadła się z renifera na wózek i zgłębiła wszystkie tajniki rosyjskich szpitali. Założyciel i wiceprzewodnicząca kamczackiego stowarzyszenia języka polskiego i kultury polskiej „Dom Polski”. Programista, psychoterapeuta, kulturoznawca, tłumacz. Mieszkała na Kamczatce przez 25 lat. W 2009 roku przeprowadziła się do Krakowa, gdzie zaczęła chodzić, ale wciąż walczy ze śmiertelną chorobą. Obecnie szczęśliwa studentka Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ:)


Zapraszamy do odwiedzenia Żywej Biblioteki (online) 21 marca 2021 r. w godzinach 12 - 18.
Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Polistrefa i JCC Krakow.

masz pytania?

Żywa Biblioteka to możliwość spotkania i porozmawiania z osobami postrzeganymi stereotypowo i mogącymi doświadczać dyskryminacji.

Warto zatrzymać się na chwilę i zobaczyć, że inny nie oznacza gorszy, a każdy kontakt z drugim człowiekiem nas wzbogaca.
Odwiedź naszą Żywą Bibliotekę i zaczytaj się w człowieku!

Żywa bilbioteka Kraków