Nasza pierwsza Książka!

Mamy dla Was pierwszą Książkę!
Katalog 2014 oficjalne otwarty!

Kamczadałka – urodzona w Pietropawłowsku Kamczackim. Kamczadałka w trzecim pokoleniu (po mamie i babci). Świadek rozpadu Związku Radzieckiego. Dzieciństwo spędziła w bloku bez wody, prądu, gazu i ogrzewania, jako nastolatka mieszkała i pracowała w obozie Koriaków- hodowców reniferów. Znawca rękodzieła narodów północnych. Po wypadku samochodowym przesiadła się z renifera na wózek i zgłębiła wszystkie tajniki rosyjskich szpitali. Założyciel i wiceprzewodnicząca kamczackiego stowarzyszenia języka polskiego i kultury polskiej „Dom Polski”. Programista, psychoterapeuta, kulturoznawca, tłumacz. Mieszkała na Kamczatce przez 25 lat. W 2009 roku przeprowadziła się do Krakowa, gdzie zaczęła chodzić, ale wciąż walczy ze śmiertelną chorobą. Obecnie szczęśliwa studentka Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ:)