Krótko o Żywej Bibliotece 2012

// Aktualności

Tegoroczna Żywa Biblioteka obfitowała nie tylko w ciekawy Księgozbiór, ale także sporą ilość czytelników i czytelniczek. Dużo bardziej zainteresowanymi  zapoznania się  z tą formą czytelnictwa były kobiety.

Najchętniej czytanymi  Tytułami byli: Buddysta i Feministka, tuż za nimi w procentowym zestawieniu na całość  wypożyczeń  pojawili się: Ślązak, Wróżka, Gej, Osoba z niepełnosprawnością, czy też Osoba żyjąca z wirusem HIV.

Orientacyjna liczba wszystkich wypożyczeń sięgała 150.

Wiele czytelników i czytelniczek, korzystało z możliwości porozmawiania z paroma tytułami, chcąc zapoznać się z szeroką tematyką Książek , jaka w tym roku u nas wystąpiła.

Odwiedziły nas też osoby, które zapoznały się z naszą akcją  w 2011 roku, to oni ze szczególnym zainteresowaniem wertowali coraz to głębsze rozdziały życia naszych Książek.


Zapraszamy do odwiedzenia Żywej Biblioteki (online) 21 marca 2021 r. w godzinach 12 - 18.
Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Polistrefa i JCC Krakow.

masz pytania?

Żywa Biblioteka to możliwość spotkania i porozmawiania z osobami postrzeganymi stereotypowo i mogącymi doświadczać dyskryminacji.

Warto zatrzymać się na chwilę i zobaczyć, że inny nie oznacza gorszy, a każdy kontakt z drugim człowiekiem nas wzbogaca.
Odwiedź naszą Żywą Bibliotekę i zaczytaj się w człowieku!

Żywa bilbioteka Kraków